Full Vision Seksiyonel Kapı

Full Vision Seksiyonel Kapı
22.11.2022
94

Full vision seksiyonel kapı çeşitleri kullanıldıkları alanın ısı denetiminin sağlanması, hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için tercih ediliyor. Bunun yanında güvenliği de en iyi şekilde sağlamak için işlev görmektedirler. Otomatik yapıları sayesinde kullanım açısından kullanıcılara rahatlık sunan bu kapılar aynı zamanda yapıları sayesinde de mekanın ferah görünmesini sağlamaktadırlar.

Full Vision Seksiyonel Kapı Nedir?

Full vision seksiyonel kapı modelleri bulundukları alana ferahlık katan, ısı denetimi sağlayan ve hava koşullarından kaynaklı olumsuzlukları gidermek için işlev görürler. Otomatik yapıda oldukları için kullanım açısından rahatlık sunarlar. Sadece mekanın güvenliğini ve ısı denetimini sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda geniş yapıları itibariyle alanın ferahlığını da desteklerler.

Full vision seksiyonel kapı özellikleri itibariyle otomatik kapı çeşitleri arasında en sık rağbet gören modellerdir. Yalıtımı en iyi değerlerde sunmaları açısından tercih edilmelerinin yanında ergonomik yapılarıyla da öne çıkmayı başarırlar.

Ayrıca pratik kullanım sağladıkları için mekanın güvenliğini de sağlarlar. Fabrika ve depolarda sık kullanılan bu kapılar otomatik açılır kapanır yapıda oldukları için araç geçişlerinde kolaylık sunar. Bu bakımdan araçların sık giriş çıkış yaptığı galeri gibi alanlarda da kullanımları uygundur. Ayrıca site ve evlerin garajlarında da tercih edilebilirler.

Full Vision Seksiyonel Kapı

Tam görüşlülük sunduğu için full vision diye adlandırılan bu kapıların önemli avantajlarından birisi de kullanıldıkları alanın görüş mesafesini kısıtlamamalarıdır. Bu sayede içeriden dışarısı, dışarıdan ise içerisi görülerek özellikle araç manevraları için avantajlı durum oluşmaktadır.

Konumlandıkları ortamın dış etmenlerden korunmalarını da sağlayarak güvenliği sağladıkları gibi hijyenik bir ortamın da oluşmasını sağlarlar. Yapıları itibariyle uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sunan bu kapılar, araç giriş ve çıkış yoğunluğunun olduğu alanlarda beklentilerin doğru şekilde karşılanmasını başarırlar.

Görüşün ön planda olduğu fabrika, depo, galeri, tamirhane gibi yerler için ideal özellikler taşıyan full vision seksiyonel kapılar aynı zamanda araçların teşhir edildiği alanlarda da beklentileri doğru şekilde karşılamayı başarır. Sistemde yer alan alüminyum profiller açılış kapanış esnasında birbirine geçer.

Dolayısıyla bu çalışma sistemi kullanım esnasında parmak sıkışması gibi durumların da ortadan kalkmasını sağlar. Profiller arasında tek veya çift cidarlı akrilik şeffaf pencereler net görüş olanağı sağlamaktadır. Kapılarda kullanılan alüminyum malzeme de boya tutan yapıdadır ve bu sayede kullanıcının taleplerini karşılayacak renklere boyanabilir. Böylece estetik beklentilerin de doğru şekilde karşılanmasını sağlar.

Full Vision Seksiyonel Kapı Çeşitleri Neler?

Full vision seksiyonel kapı çeşitleri farklılık gösterir. Üretim esnasında konut ya da sınai alanlarda kullanıma göre çeşitliliği artmaktadır. Konut için kullanılacak olan kapılarda 220 volt ortadan çekme gücü ve 380 volt yandan tahrikli özellikler bulunur.

İşletmelerde ise bu oranlar kapının boyutuna ve kullanım sıklığına göre değişmektedir. Özellikle müşteriler ile daha iyi bir temas kurmak ve olumlu izlenim bırakmak adına kullanılacak olan full vision seksiyonel kapı modelleri işletme imajının artmasında büyük yararlar sunar. Otomotiv satışı yapılan galerilerden fabrika giriş çıkışlarına kadar geniş yelpazede çeşitlilik taşıyan bu kapılar ile uzun ömürlü kullanım elde etmek mümkündür.

Full vision seksiyonel kapıların kullanımı oldukça kolaydır ve herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Standart kontrol üniteli veya uzaktan kumandalı olarak imal edilebilmektedir. Uzaktan kumandalı olduğunda verilecek olan kumanda anahtarı ile belirli mesafeden kapının açılış ve kapanışını ayarlamak mümkündür. Özellikle galeri gibi alanlarda önemli kolaylıklar sunar. Sistemin doğru çalışması için ise montaj esnasında belirli noktalara dikkat edilmelidir.

Full vision seksiyonel kapı montajı profesyonel şekilde yapılmalıdır. Standart, giyotin, düşük, dikey ya da çatıyı takip eden raylar şeklinde yataklama yapılabilir. Bu sayede kullanılacak alanın talepleri kapsamında en yüksek verimlilikte çalışma sunacak montaj işlemi yapılabilmektedir.

Full Vision Seksiyonel Kapı Avantajları Neler?

Full vision seksiyonel kapı avantajları kullanım alanına sağladığı pratik ve hızlı kullanımdır. Bunun yanında güvenli ve yalıtım açısından da başarılı olması sayesinde tercih edilebilir. Tercih etmeden önce ise belirli noktalara dikkat edilmelidir.

Seksiyonel kapılar camlı ve full vision olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Camlı seksiyonel kapılar görüşün ön planda olduğu, galeri gibi alanlarda kullanıma uygunluk taşıyan ve 40 cm kalınlık içeren alüminyum profillerden oluşmaktadır.

Full vision seksiyonel kapılar ise profilin açılıp kapanması esnasında birbirine geçen yapıdadır ve daha büyük alanlarda kullanım için uygunluk taşır. Özellikle fabrika veya depo giriş çıkışlarında beklentilerin doğru şekilde karşılanmasını sağlar. Profillerin arasında tek ya da çift cidarlı yapıda olan akrilik şeffaf pencereler kullanımı daha işlevsel hale getirir.

Bu kapıları kullanmak günümüz modern işletmelerinin kapı beklentilerinin karşılanmasını sağlar. Özellikle görselliğin ön planda tutulduğu alanlarda hızlı ve güvenli şekilde giriş çıkışların sağlanması açısından dayanıklı ve uzun ömürlü çözümler sağlanır.

Panel kalınlığının farklı ebatlarda olması istenen özelliklerde ölçülere sahip olmayı sağlar. Geliştirilmiş lazer sistemleri sayesinde herhangi bir nesnenin sistemi uyandırması ile kapı geri açılır, böylece istenmeyen kazaların önüne geçilir.

Montajının kolay şekilde yapılması iş yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda vakit kaybetmeden sistemin kullanılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Montaj esnasında ilave uğraş veya çaba gerekmez, doğrudan uygulanacak alana kapı monte edilir. Isı ve ses yalıtımının yüksek olması mekanın dışarıdan soyutlanması açısından önemlidir.

Özellikle soğuk havalarda sunduğu ısı yalıtımı ile iç ısıtma başarılı şekilde uygulanabilir. Çalışma esnasında full vision seksiyonel kapılar gürültüsüz çalışır, böylece mekanda bulunanlar rahatsızlık duymaz. Full vision seksiyonel kapı çalışması yukarıya doğru olduğu için dar alanlarda da yerden tasarruf etmek için çözüm sunar. Bu sayede mekana kapının uygulanabilirliği daha fazla artar.

Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım için geliştirilmiş olan bu kapılar rutin bakımları ile uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Bunun yanında olası sorunlarda aksam ve parçaları kolay değiştirilebilir özelliklere sahiptir. Meydana gelecek arıza kısa sürelerde çözülür ve kapının çalışması sağlanır.

Mekanın aydınlatmasına cam yapısı ile katkıda bulunur. Özellikle günümüz modern işletmelerinde müşterilerin kendilerini iyi hissetmeleri önemli olduğundan camlardan gelecek gün ışığı sayesinde alan çok daha fazla ferah görünür.

Full vision seksiyonel kapı avantajları sadece araç giriş çıkışlarında sundukları pratiklik ile sınırlı değildir. Personelin veya yayaların da rahat şekilde giriş çıkış yapabilmeleri için panel kapıya servis kapısı talebe bağlı olarak takılabilmektedir. Böylece kapının tamamı açılmadan servis kapı üzerinden yaya giriş çıkışları sağlanmaktadır.

Full Vision Seksiyonel Kapı Fiyatları

Full vision seksiyonel kapı fiyatları tercih edilecek ebat, ürün özellikleri ve opsiyonel seçeneklere göre değişmektedir. Ancak sunduğu yararlar ve kolay kullanım ile birlikte günümüz seksiyonel kapı çözümleri arasında bu kapılar en ekonomik olanlarından bir tanesidir.

Gerek üretimi gerekse de sonrasında lazım olabilecek parçalar kapsamında kullanıcılarına ekonomik çözümler sunar. Sisteme opsiyonel olarak eklenebilen pek çok özellik bulunur. Topuzlu sürgü kilit, servis kapısı, sınai tip yay kırma emniyet seti, değişen oluk sayısı, halat gerdirme seti, panik bar seti, kilit seti, otomatik kontrol gibi tercih edilecek ek özellikler de fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.