Hızlı PVC Kapı

Hızlı PVC Kapı
21.11.2022
103

Hızlı PVC Kapı ve Branda Kapı Sistemleri

Hızlı PVC kapılar sağladıkları kolaylık sayesinde çok farklı alanlarda kullanım olanağına sahiptir. İç mekan ve geçiş kapısı olarak sık tercih edilen bu kapılar özellikle hafif yapıları, tam olarak açılmaları ve temizliklerinin kolay olmaları sayesinde farklı alanlarda kullanıma uygundurlar. Bakım ve servis maliyetinin düşük olması bu kapıların farklı iş kolları tarafından da tercih edilmesini sağlar.

Hızlı PVC Kapı Nedir?

Hızlı PVC kapı veya branda kapılar pek çok alanda iç mekan ve geçiş kapısı amacıyla kullanılmaktadır. Bakım ve servis maliyetlerinin düşük olması, kullanıcıya kolaylık sağlamaları ve hafif yapıda olmaları sayesinde sıklıkla tercih edilmektedirler.

Farklı modelleri olan bu kapılar ihtiyaca göre değişken ölçülerde üretilmektedir. Soğuk hava depolarından marketlere, fabrika geçişlerinden garaj önü kapatma gibi alanlara kadar geniş kullanım alanlarına sahiptirler.

İç mekanların ve işletme içinde bulunan geçişlerin rahat ve sorunsuz şekilde yapılmaları için üretilmiş olan bu kapılar sahip oldukları özellikler ile birlikte pek çok avantaja sahiptir. Yapısal açıdan hafif ve kolay hareket etme özellikleri ihtiyaç duyulan her alanda kullanımlarını mümkün hale getirir. Genel olarak iç mekan için tercih edilseler de dış mekanda da kullanım amacıyla geliştirilmiş PVC kapılar bulunmaktadır.

Bu kapıların en büyük özellikleri yüksek hızlarda açılıp kapanmaları ve böylece iş zamanı açısından önemli kolaylıklar sağlamalarıdır. PVC yapısı itibariyle hafif malzeme olmaları dolayısıyla sorunsuz şekilde kullanıma uygundurlar.

Hızlı PVC Kapı

Hızlı PVC Kapı Avantajları Neler?

Hızlı PVC kapı avantajları ile birlikte iş alanlarında ve kullanıldığı yerlerde beklentilerin doğru şekilde karşılanmasına yardımcı olur. Bu kapılar yüksek hız ve izolasyon amacıyla kullanılmaktadır. PVC kapılar esnek yapıları ve hızlı çalışma performanslarıyla birlikte kullanışlı modeller olarak öne çıkarlar. Farklı modelleri olan PVC kapıların iç mekan ve dış mekanda kullanımları bulunur.

Sarmal PVC kapılar kullanışlı yapıları ile popüler kullanıma sahiptir. Yüksek kalitede, uzun ömürlü ve güvenli şekilde kullanım olanağı sunan bu kapılar farklı fonksiyonları ile beklentilerin doğru karşılanmasına yardımcı olur.

Yapılarda hem iç hem de dış geçişleri hızlandıran bütünlüklü yapıları kapı ihtiyacının karşılanmasını sağlarlar. Aynı zamanda hijyen olarak da birbirinden ayrılma gerektiren yerler için yine tam uyumluluk gösterirler. Sarmal yapıları ile bu isimle anılan bu kapılar, ilk günkü performanslarını her zaman göstererek kullanım alanı için beklentileri karşılayan özellikler gösterirler.

Bir diğer hızlı PVC kapı modeli fermuarlı sisteme sahip olanlardır. Genellikle bu kapılar müstakil ve yazlık evler için kullanılır. İklim şartlarına elverişli olmaları ve şeffaf görünümleri bulunmaları sayesinde kullanıldıkları alanlara hoş bir görünüm kazandırılmasında yardımcı olur. Bu tarz kapıların fermuarlı olmaları açılmalarına ve kapanmalarına istenilen seviyede izin verir. Farklı renk ve ölçülerde üretildiği için ihtiyaç duyulan alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

Hızlı PVC kapı çeşitleri arasında yine popüler olanlar arasında bulunan katlanır yapıdaki kapılar özellikle çalışma trafiğinin yoğun bulunduğu ortamlarda genellikle tercih edilmektedir. İşlevsel olması kapının pek çok manevra yapılsa bile deforme olmadan kullanılmasını olanaklı hale getirir.

Kumaş dokulu olmaları kullanım alanına hoş bir görüntü verirken aynı zamanda yüksek kalitede kumaş kalitesi dayanıklılığı arttıran özellikler taşır. Özellikle ısı, toz ve rüzgara karşı yüksek yalıtım sunması sayesinde enerji ve zaman tasarrufu sunan bu çeşitler güvenlik açısından da iyi performans ortaya çıkaran kaliteli yapıya sahip kapılardır.

Çeşitlilik açısından geniş bir yelpaze sunan PVC kapılar bu kapsamda kullanıldıkları alanlara önemli avantaj sunarlar. Yüksek hızda çalışma yapıları ile birlikte özellikle geçiş yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda doğru ve beklentileri karşılayacak sonuçları yaratmayı başarırlar. Esnek yapıları ile farklı boylarda olan kapı geçişleri için istenilen ölçülerde çalışma sunarlar.

Sarmal olan modeller iç mekanlarda 5 metre genişlik ve 4 metre yükseklik ölçülerine kadar yaygın kullanıma sahiptirler. Bu sistemlerde özel fren mekanizması olduğu için istenilen seviyede durdurulabilirler. Aynı zamanda güçlü motor sistemi ve entegre siviç sistemine de sahiptirler.

Sarmal PVC kapılar bu bakından branda veya fermuarlı sistemlere göre farklılık taşırlar. Motor sayesinde otomatik açılma kapanma özelliğine sahip olmaları rahat şekilde kontrol edilmelerini sağlar. Kullanılan branda kapı genişliği kadar tasarlanmış olan tambur sistem üzerine doğrudan sarılarak toplanır.

Böylece ekstra alan kullanımı da gerekmez. Motor sistemi şafta doğrudan geçirilir ve kulak yardımıyla da ana gövdeye sabitlenir. Sistemin düzgün şekilde durması ve yerçekimi ile kendiliğinden inmesi için de kapı alt kenarlarında kapı genişliğinde alt baza profili yer alır.

Baza profili ise dikmelerin arasında yeteri kadar giriş sağlaması sayesinde hava basıncı ve rüzgar ile brandanın yerden çıkması da engellenir. Aynı zamanda havaya ve sese karşı belirli seviyelerde yalıtım da sunar.

Kolay, hızlı ve pratik kullanıma sahip olan bu kapılar, yapıları itibariyle alanlara sorunsuz şekilde kurulabilmektedir. Sistemin çalışma yapısı için farklı kontrol mekanizmaları bulunur. Uzaktan kumanda, ip çek sistemi, metal kütle dedektör, radar sensör ve sabit buton gibi kontrol özelliklerinin de olması ihtiyaca göre doğru olan çalışma sisteminin sağlanması açısından avantaj sağlar.

Sarmal sistemdeki hızlı PVC kapı açılış hızı standart olan model için metre bazında saniyede 0,7’dir. Bu ise çok yüksek hızlarda açılış ve kapanış sunarak iş yükünün doğru şekilde karşılanmasına önemli bir kolaylık sunar.

Hızlı PVC Kapılar Neden Tercih Edilir?

Hızlı PVC kapılar yüksek açılma ve kapanma hızı sunduğu için son derece işlevsel yapısıyla öne çıkar. Özellikle zaman açısından önemli gereklilikler olan alanlarda insanların ve yardımcı iş makinalarının, taşıma araçlarının giriş çıkışına olanak tanır.

Aynı zamanda mekanlar arasında da ısı, koku, rüzgar ve buhar gibi etkenlere karşı yalıtım sağlamaktadır. Bu bakımdan da mekan içinde bölmeler kullanıldığında hızlı PVC kapılar doğru sonuçlar veren özelliklere sahiptir. Farklı genişlikte olan brandalardan, kapı yüksekliğine göre ayarlanan alüminyum profillerin birleşiminden oluştuğu için bu sistemler son derece işlevsel özellikler taşımaktadır.

Bu kapılarda yer alan branda yüksek dayanıklılık sunan yapıdadır ve bu açıdan da uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. Kapılarda kullanılan otomasyon sistemi ise yine aynı yüksek kalite ve dayanıklılığı sunduğu için sık ve yoğun kullanımlara da en iyi şekilde karşılık verecek özellikler taşımaktadır.

Yüksek hızlı kapılarda kullanılan şeffaf pençeler özellikle alanın her iki taraftan da görüntülenmesini sağlayarak giriş ve çıkışlar esnasında yüksek güvenlik sağlayarak iş kazalarının da önüne geçmesini sağlamaktadır. Tasarımı, istenmeyen kapı hasarları durumunda ve benzeri durumlarda bakım onarım kolaylığı sunması sayesinde de bakım maliyetleri oldukça düşük özellikler taşır. Görsel açıdan da estetik görünüm sunan bu sistemler estetik beklentilerin de karşılanmasını sağlar.

Özellikle farklı otomasyonlar ile entegre edilmesine de olanak tanımaları kullanım alana ve iş tanımı kapsamında da doğru sonuçlar alınmasını sağlar. Emniyet fotoseli, kumanda alıcı, zamanlayıcı ve ikaz uyarı ışıkları gibi entegrasyonlar sistemin daha verimli çalışmasını mümkün hale getirir. Hızlı PVC kapı fiyatları da kullanılacak alanın ölçülerine göre belirlendiği için her bütçeye uygunluk taşır. Diğer kapı motoru modelleri için tıklayabilirsiniz.